• "Gramy zmysłami - słuch"

• Uczniowie klas 1 - 3 wykonali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami". Dowiedzieli się jak działa zmysł słuchu, grali w memory słuchowe i  bawili się w ,,grające szklanki".  Były także zabawy: ,,bąbelkowe pstryczki", ,,jesienne dary z gestodźwiękami" oraz granie na instrumentach ,,tęczowej muzyki" piosenki ,,Pięć kropelek". Zapraszamy do fotorelacji.

• DZIEŃ PRAW DZIECKA

• W piątek, 19 listopada uczniowie klas młodszych  naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka . Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

Anna Havemeister, Iwona Krzemińska

• Gratulacje dla laureatów!

• W powiatowym konkursie  plastyczno – historycznym pt. Samochód pancerny Korfanty, I miejsce w kategorii uczniów klas 4-5  zdobył Piotr Wycisk z klasy 4, natomiast w kategorii klas 7 -8 II miejsce – Antonia Grochla z klasy 7. Wyróżnienie zdobył również Maksymilian Milewski z klasy 4. Nagrody zostaną wręczone podczas sesji historycznej z okazji 100 rocznicy III powstania śląskiego  w dniu 26.11.2021.

wyniki konkursu

Donata Podkowa

• I Konkurs Muzyki Patriotycznej

• 27 października uczennice naszej szkoły z klas trzecich: Agata Bochenek i Sophie Nwachukwu wzięły udział w I Konkursie Pieśni,Piosenki i Muzyki Patriotycznej zorganizowanym przez Zamek w Toszku i Gminę Toszek. Podczas gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Obie wokalistki zaprezentowały się świetnie i uzyskały następujące wyniki:

I miejsce: Sophie Nwachukwu - 3a

II miejsce: Agata Bochenek - 3b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Gratulacje Sophie!

• Uczennica klasy 3a - Sophie zajęła III miejsce w XIV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się szóstego listopada we Wielowsi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

• #Szkoła Pamięta

• Uczniowie klasy 4 w ramach lekcji historii odwiedzali miejsca pamięci związane z II wojną światową. 27 października zapalili znicz przy pomniku „Ofiarom Wojen” i poznali niezwykłą historię tego miejsca. 3 listopada uczcili pamięć ofiar obozu NKWD w Toszku, zapalając znicz przy Zbiorowej Mogile Ofiar Obozu NKWD. Działania te wpisują się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, do której przystąpiła nasza szkoła.

Donata Podkowa

• "Fascynująca Fizyka"

• O tym, że fizyka jest kluczem do zrozumienia świata przekonali się uczniowie zarówno młodszych, jak i starszych klas naszej szkoły podczas pokazów popularnonaukowych „Fascynująca Fizyka”.  W ostatnim tygodniu października w czasie transmisji na żywo pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie prezentowali doświadczenia z różnych działów fizyki. Lewitujące  lokomotywy, pokazy z ciekłym azotem, modele poduszkowca z wykorzystaniem odkurzacza, eksperymenty z próżnią to tylko kilka przykładów doświadczeń, które zadziwiły i zaciekawiły wszystkich uczestników. Podsumowaniem każdych zajęć były internetowe quizy, w których brało udział ponad 1000 uczniów z całej Polski.

Kornelia Rzepka