• Anna - Zambia

• Anna Mwaanga z Zambii została adoptowana na odległość przez uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2005/2006. Dziewczynka urodziła się w 1995 roku w Lusace - stolicy Zambii. Anna jest sierotą. Dalsza rodzina nie ma środków na to, by zaopiekować się i utrzymywać Anię. Dlatego trafiła ona do sierocińca w Kasisi, który prowadzony jest przez siostry zakonne. Misjonarzem odpowiedzialnym za misyjne dzieło adopcji na odległość w Lusace jest ks. Krzysztof Rychcik.

Oto jeden z listów, który otrzymaliśmy z Lusaki.

Drodzy Rodzice Adopcyjni i Przyjaciele Misji!

Serdecznie Was pozdrawiam z gorącego afrykańskiego kontynentu i dziękuję za pomoc okazywaną biednym dzieciom, które objęliście opieką. Jestem przekonany, że pamiętacie i troszczycie się o nie jak o własne. Dzięki Waszej pomocy dzieci mają jedzenie, ubrania i mogą się uczyć. Wasza opieka daje im szansę godniejszego życia w przyszłości.

Kochani Duchowi Rodzice, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wielu Łask Bożych, szczególnie dużo radości w przeżywaniu tajemnicy wcielenia Syna Bożego, miłości, zdrowia i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku

życzy zawsze pamiętający o Was w modlitwach

ks. Krzysztof Rychcik sdb