• Wizyta

• W dniu 18 maja (2007r. ) delegacja naszych uczniów i nauczycieli odwiedziła Panią Irenę Sendlerową. Relacja z przebiegu tego niezapomnianego spotkania znajduje się poniżej.

Wizyta u Pani Ireny Sendlerowej

18 V 2007 klasy III a, c, e były na 2-dniowej wycieczce w Warszawie. Korzystając z okazji postanowiliśmy przekazać Pani Irenie Sendlerowej kwiaty i laurkę od naszego Gimnazjum.
        Nie sądziliśmy, że uda nam się spotkać z Panią Ireną osobiście. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy pielęgniarz zaprosił nas do środka, a w małym pokoiku ukazała się uśmiechnięta Pani Irena. Było to bardzo serdeczne i pełne emocji spotkanie. Pani Irena mówiła, że jest wzruszona i zaszczycona naszą wizytą, co spowodowało w nas zakłopotanie, bo to my przede wszystkim tak się czuliśmy, nie chcąc być dla Niej ciężarem. Dlatego chcieliśmy ograniczyć spotkanie do minimum (Pani Sendlerowa skończyła 97 lat). Ale Pani Irena nie chciała nas szybko wypuścić, słuchała, opowiadała, częstowała czekoladkami. Widzieliśmy, jaką radość sprawiła jej laurka podpisana własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Mówiła, że słyszała o Toszku, że popiera nasza inicjatywę nazwania naszej szkoły Jej imieniem. Powiedziała, że ze względu na wiek i stan zdrowia nie będzie mogła nas odwiedzić, ale będzie czekała na korespondencje od nas.
        Widzieliśmy Panią Irenę w bardzo dobrej kondycji, miała z nami doskonały kontakt, słuchała uważnie, z zaciekawieniem, mówiła powoli, ale wyraźnie. Opowiadała m.in. o ojcu, aresztowaniu, o synu, który umarł. Młodzież naszego Gimnazjum pytała o wybór przyszłej szkoły. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem jej osobistego uroku, pogody ducha i życzliwości. Było to dla nas niezwykłe, niezapomniane przeżycie.

mgr Karina Ociepka
        mgr Beata Kuzara
        Mateusz Pietruszka
        Katarzyna Czerner
        Bernadetta Golombek

Fotografie ilustrujące to wydarzenie znajdują się w naszym albumie fotograficznym.